WIELKA BOGINI

12:07

Jest kobiecą siłą, żeńskim aspektem pozostającym w opozycji do Rogatego Boga - Bóstwa męskiego czczonego przez czarownice. Bogini występuje w trzech aspektach, i tak mówi się o:
  1. Pannie
  2. Matce
  3. Starej Mędrczyni
Każdy z aspektów jest utożsamiany z inną fazą księżyca

zdj znalezione w internecie

Panna to księżyc rosnący, Matka to pełnia, Starucha to księżyc malejący. Te trzy fazy księżyca reprezentują również trzy etapy w życiu kobiety.
Równocześnie każde wcielenie Bogini wnosi coś innego do życia czarownicy, ładnie obrazuje to powiedzenie:
"Tańcz jak Panna, śmiej się jak Matka, myśl jak Stara Mędrczyni".

Panna

Panna jest ciekawa świata, pełna energii, życia. Mówi czarownicom aby były energiczne podziwiały otaczający świat, poznawały go. Panna ma w sobie też coś dzikiego, nieokiełznanego. Możesz ją poznać właśnie podczas tańca kiedy tracisz zdrowy rozsądek i jedyne co się dla Ciebie liczy to wirowanie w rytm muzyki i śmiech. Równocześnie poznać ją można podczas spacerów gdy zdejmujesz buty i twoje stopy dotykają zielonej trawy czy twardej ziemi wtedy Panna przenika nasze Ja, zachęca abyśmy całym swoim ciałem chłonęli przyrodę, poznawali ją poprzez dotykanie liści, kłanianie się drzewom, tańczenie z wiatrem.

zdj  znalezione w internecie

Matka

Matka posiada twórczą siłę. Na wielu przedstawieniach Bogini w tym aspekcie jest w ciąży. Z jej łona na świat przychodzi Bóg, równocześnie wszyscy jesteśmy jej dziećmi. Opiekuje się ona czarownicami gdyż zgodnie z legendą są one jej ukrytymi córkami. Matka ma w sobie dobroć i ciepło, można poczuć jej kochające ręce podczas wygrzewania się w południowym słońcu. Jest obecna w każdej cząsteczce przyrody, spogląda na czarownice i otacza je miłością podczas ich drogi na tym świecie. Dzięki niej nigdy nie czują się one samotne ponieważ jej matczyne uczucia można wyczuć poprzez spoglądanie w chmury na niebie czy moczenie nóg w spokojnych wodach rzeki, podczas gorącego lata. Równocześnie wie ona najlepiej czego potrzeba jej dzieciom i zsyła im to.

zdj znalezione w internecie


Stara Mędrczyni

Aspekt ten reprezentuje ostatni etap w życiu kobiety. Bogini w tej formie posiada ogromną wiedzę. Jest spokojna, zwrócona ku swemu wnętrzu. Czarownice spotykają ją w swojej ostatniej drodze ku Krainie Lata ( niebo czarownic). Nie jest ona straszną Boginią śmierci i zniszczenia, jest to łagodna staruszka która czeka z rozpostartymi ramionami na swoje dzieci, którymi opiekowała się przez całe życie. Uczy ona czarownice, że wszystko co żyje, co istnieje - ma swój koniec. Ociera ona łzy z oczu płaczących i stara się im wytłumaczyć, że z biegiem czasu spotkamy się ze zmarłymi. Starą Mędrczynię można poczuć szczególnie podczas późnej jesieni, kiedy liście spadają z drzew, a w powietrzu unosi się zapach żywicy z drzew ścinanych na zimę, na opał. Można obcować z nią podczas grabienia opadłych liści oraz podczas rozpalania ogniska w którym piecze się ziemniaki.

zdj znalezione w internecie
You Might Also Like

0 komentarze

Popularne Posty

Follow by Email

Obserwatorzy