MABON 22- 23 WRZEŚNIA

07:04

Mabon to drugie jesienne żniwa dla wiccan. Na ołtarzu pojawiają się wówczas jesienne liście, dynie, suszona kukurydza itp. Święto Mabon skupia się na celebracji usuwania z naszego życia określonych, negatywnych jego aspektów. Wtedy też oddaje się hołd zmarłym kobietom - członkiniom naszych rodów. 
Należy zaznaczyć, iż jest to święto równonocy jesiennej, dożynki. Czas kiedy kończy się zbiory i dziękuje Bogom za ich obfitość. Na cześć tych właśnie Bogów rozpala się ogniska, składa się ofiarę z miodu, ziaren, wypieków. 
Bóg czyni przygotowania do opuszczenia swojej cielesnej powłoki. Słabnie, jego ciepło jest z dnia na dzień coraz zimniejsze. Nie jest on w stanie bronić ziemi przed ciemnością, odchodzi do podziemi aby stać się ich władcą. Według niektórych tradycji Bogini podąża tam za Bogiem.
Warto pamiętać, że w Mabon czci się Boginię pod postacią Starej Mędrczyni. 

Poniżej zamieszczam przykładowy rytuał na czas Mabon. Ja osobiście bardzo go lubię :)

zdj. znalezione w internecie.

Potrzebne rzeczy do rytuału:
  • Dary (owoce,czysta woda, patyczek z liści do okadzenia)
  • Miska do ofiarowania
  • Świece
  • Zapałki
  • Długopis
  • Kawałek papieru
  • Żaroodporne naczynie
Zadzwoń dzwonkiem (na ołtarzu zazwyczaj umieszczony jest malutki dzwoneczek - dzwoniąc nim rozpoczynamy rytuał) i powiedz:
Łączę się z kołem mądrości. Ogniem zmiany pragnę uhonorować Boga i Boginię oraz otaczające mnie duchy natury. Razem z Matką Ziemią, która zawsze mnie wspiera we wszystkim, otwieram mój Festiwal Równonocy Jesiennej. Tego dnia jestem w całkowitej równowadze, ponieważ jeśli jej braknie, istnieje się bez miłości i pokoju.
Medytuj nad tym co w Twoim życiu pozbawione jest równowagi. Następnie napisz te rzeczy na kartce papieru.
Niech moje życie wypełni się równowagą. Dobra Bogini spraw aby wszystko to, co nie pozwala mi się wyciszyć zniknęło. Wszystkie złe myśli, złe wydarzenia. Zabierz je Pani i zamień w coś dobrego. Niech otacza mnie jedynie miłość i bliskość ukochanych ludzi.
Połóż do miski (na ołtarzyku zawsze znajduje się miseczka na dary - moją jest duża płaska muszla, taka  jak hmmm po małży znaleziona nad morzem). Następnie od świecy zapal kawałek papieru i  umieść go w żaroodpornym naczyniu aby spłonęło.
Niech wraz z tym kawałkiem  papieru spłonie brak równowagi w mym życiu. Niech otworzę się na świętą naturę. Niech w moim życiu zachowana będzie równowaga pomiędzy radością i smutkiem. Zamykam ten Festiwal Mabon z miłością i pokojem. Niechaj tak się stanie.You Might Also Like

0 komentarze

Popularne Posty

Follow by Email

Obserwatorzy